Červenec 2008

Watermark - Enya

24. července 2008 v 10:54 Hudební videa pro meditaci a relaxaci

Watermark - Enya


O stránečkách

23. července 2008 v 18:17 O stránečkách

Vítejte milí přátelé...

Cílem těchto stráneček je přinášet radost... Je to taková malá oáza klidu a míru, kde si můžete odpočinout, zharmonizovat své tělo, duši i ducha, pocítit lásku a načerpat sílu...Mým cílem je, aby byly především prožitkové.

Věřím, že stránečky pomohou probouzet v lidech krásu, ušlechtilost a vnitřní čistotu...lásku a úctu k přírodě, bytostem, naší Zemi, k sobě samému i k ostatním lidem..., že přinesou okouzlení, úsměv...zvyší vibrace... že pomohou vnímat zdánlivé maličkosti a přítomný okamžik.

Uvědomme si, jakou krásu můžeme kolem sebe vytvořit, jak vše můžeme prosvětlit... Ponořme se, zaposlouchejme se, dívejme se, prociťujme, vnímejme.......a nechme se tím unášet.......

Přeji vám krásný den

vaše Víla Elvie


1. čakra: Cvičení - Kořeny stromů

23. července 2008 v 18:13 | Zdroj: Ursula Georgii: Praktická cvičení na posílení aury a čaker

1. čakra: Cvičení - Kořeny stromů

Záměr cvičení:
V tomto cvičení můžeš zcela zřetelně vnímat své spojení se zemí. Poznáš, že jsi - stejně jako strom - součást přírody. Také ty máš kořeny, kterými jsi stále spojen se zemí a které tě drží při silném větru i při životních vzestupech a pádech pevně na zemi a dávají ti jistotu.
Afirmace: Jsem jako strom hluboce spojen kořeny se zemí.
Průběh cvičení:
Nejprve si sám sobě udělej masáž chodidel, takže tvá pozornost je zaměřena na nohy a otevírá jejich čakry. Posaď se pohodlně na zem a vezmi obě nohy postupně do obou rukou. Dýcháním nech proudit energii přes ruce do nohou a rozmazluj je jemnými doteky, hlazením a tlakem. Vciť se do svých nohou a dej jim, co právě potřebují. Obě nohy jsou pevně spojeny se zemí. Tvé tělo je uvolněné a kolena jsou lehce ohnuta.
Postav se vzpřímeně a obrať svou pozornost do nitra. Uvolni se a představ si svůj oblíbený strom. Jaký je to strom? Jak vypadá? Je velký, malý, vysoký nebo nízký, má listy, květy nebo je právě obsypán plody? Vizualizuj tento strom zcela přesně před svým vnitřním okem. Udělej si dostatek času, abys se mohl ve své představě se stromem zcela identifikovat.
Obrať nyní pozornost ke svým nohám a představ si, že z nich začínají pomalu vyrůstat kořeny stromu. Možná, že budeš muset trochu pozměnit polohu nohou nebo i držení těla. Nech zapustit kořeny stromu do země a dej jim prostor a sílu, kterou právě potřebují. Cítíš se jako strom.
Vnímej spojení svých kořenů s různými zemskými vrstvami, novou pevnost, sílu a jistotu, které do tebe vstupují ze země kořeny. Možná, že budeš potřebovat ještě několik malých nových kořenů, a nebo zcela silné kořeny, aby ses mohl cítit se zemí zcela spojen.
Jestliže se cítíš zcela spojen se svými kořeny stromu, potom si představ, že přichází jemný vítr. Strom se začíná pomalu kývat ve větru, listy ševelí a ty se začínáš v tomto větru jemně kývat sem a tam. Zůstaň přitom zakořeněn oběma nohama pevně v zemi. Pohybuj pažemi, rukama, hlavou, horní polovinou těla a kyčlemi v rytmu větru.
Představ si, že vítr sílí. I větve a listy stromu se začínají pohybovat rychleji, právě tak, jako tvé tělo. Odevzdej se tomuto pohybu a zůstaň přitom oběma nohama pevně na zemi. Vnímej, jaké je to být stromem v bouřce a vnímej, jakou jistotu ti dávají kořeny.
Pomalu ustává síla větru a zároveň jsou i tvé pohyby jemnější. Nyní stojíš jako na začátku zcela klidně a pevně na svém místě. Zůstaň ještě na chvíli v pocitu, že jsi strom. Následně se projdi místností a pozoruj, jak se nyní cítíš ve svém těle. Jaké se ti zdá tvé okolí? Když budeš mít chuť, můžeš nakreslit "svůj" strom s kořeny, větvemi a listy.
Poznámka:
Toto cvičení můžeš provádět také s partnerkou nebo partnerem. Role větru je přitom přebrána tvým protějškem. Opatrně se tě dotýká a nejprve pomalu a potom stále silněji tě svýma rukama dostává do pohybu.
Zdroj: Ursula Georgii: Praktická cvičení na posílení aury a čaker

Irish Celtic - The Hills of Ireland

23. července 2008 v 17:53 Irsko - videa

Irish Celtic - The Hills of Ireland


Best Photos Of Ireland

23. července 2008 v 17:47 Irsko - videa

Best Photos Of Ireland


Ireland Photos

23. července 2008 v 17:46 Irsko - videa

Ireland Photos


The Corrs - Rebel Heart

23. července 2008 v 17:41 Irsko - videa

The Corrs - Rebel Heart


The Mystic's Dream

23. července 2008 v 16:54 Víly

The Mystic's Dream


BON VOYAGE - Oceanic/Vangelis 1pt

23. července 2008 v 16:49 Hudební videa pro meditaci a relaxaci

BON VOYAGE - Oceanic/Vangelis 1pt


Vangelis -- MITHODEIA

23. července 2008 v 16:39 Hudební videa pro meditaci a relaxaci

Vangelis -- MITHODEIA


Přednáška - Vít Syrový: Vliv stravy na život člověka

17. července 2008 v 15:22

Zde si můžete poslechnout velmi přínosnou přednášku - Vít Syrový: Vliv stravy na život člověka

http://www.vodasvetla.cz/audio-video/audio-video.htmlHavasupai Indian Waterfall Relaxation

3. července 2008 v 10:17 Hudební videa pro meditaci a relaxaci

Havasupai Indian Waterfall RelaxationEnya - Flora's Secret

2. července 2008 v 20:13 Víly

Enya - Flora's Secret


Loreena McKennitt - La Serenissima

2. července 2008 v 19:54 | zdroj - www.youtube.com |  Hudební videa

Loreena McKennitt - La Serenissima